Oturum Aç

 İngilizce Hazırlık Programı

Yabancı Diller Bölümü İngilizce Hazırlık Programı olarak uluslararası standartlarda verdiğimiz eğitimle hedefimiz öğrencilerimizi 21. yüzyılın gerektirdiği becerilerle donatarak günlük, akademik ve mesleki konularda kendilerini en iyi şekilde ifade etmelerini sağlamaktır.

Ulusal ve uluslararası öğretmenlik sertifikalarına ve diplomalarına sahip ve alanlarında uzman, yapılan işin öneminin ve büyüklüğünün farkında olan​ Türk ve yabancı öğretim elemanlarımızla, öğrencilerimizin sınıf içinde ve dışında dil becerilerini en iyi şekilde geliştirecek, dili doğru ve akıcı kullanmalarını sağlayacak bir müfredat takip edilmektedir.

İngilizce Hazırlık Programında öğrencilerin dil seviyeleri, kayıtlar döneminde yapılan Düzey Belirleme ve Yeterlik Sınavları sonuçlarına göre A (başlangıç), B (orta öncesi) ve C (orta) olmak üzere 3 seviye şeklinde belirlenir. Bir akademik yılda öğrenciler 4 çeyrek dönem derslere devam ederler. Bir çeyrek 8 ya da 9 haftadan oluşur. İngilizce Hazırlık Programında derslere % 85 devam zorunluluğu vardır.

İngilizce Hazırlık Programı Sultangazi İlhan Varank Yerleşkesi’nde bulunmaktadır. Haftada minimum 20 - 30 saat arasında yüz yüze yapılan dersler dışında sanal ortamda da bireysel çalışmalar gerçekleştirilmektedir.
Ayrıca öğrencilerimize ders sonrası öğretim elemanlarıyla birebir veya küçük gruplar halinde çalıştığı akademik destek verilmektedir. Dersler dışında İngilizceyi aktif olarak kullanmalarını teşvik eden aktiviteler düzenlenmektedir.
Devam zorunluluğunu yerine getiren öğrencilerimizin başarı durumları yıl içinde yapılan ara sınavlar, kısa sınavlar projeler, final sınavları, derse katılım ve bahar yarıyılı sonunda yapılan İngilizce Yeterlik sınavı (İYS) ile belirlenir.